16.05.2014 r. w Sandomierskim Centrum Rekreacji odbył się Przegląd Piosenki Angielskiej, zorganizowany przez Fundację ?Dla naszych dzieci? z siedzibą w Sandomierzu oraz Niepubliczne Przedszkole Językowe ?Jaś i Małgosia?. Impreza przeprowadzona została pod honorowym patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Burmistrza Miasta Sandomierza, Radia Leliwa, oraz Tygodnika Nadwiślańskiego. Przegląd obejmował swym zasięgiem powiat sandomierski. W przeglądzie brały udział przedszkola oraz szkoły podstawowe. Celem festiwalu było wzbudzanie w dzieciach zainteresowania językiem angielskim, rozbudzanie motywacji do nauki języka angielskiego, prezentacja zdolności językowych oraz muzycznych dzieci.
Naszą szkołę reprezentował zespół wokalny ? Superstars? w składzie: Anna Krasoń, Aleksandra Sieradzka, Paweł Stypa i Wiktoria Forc.
Zespół zaprezentował sławną piosenkę zespołu Ottawan pod tytułem ? Hands up?. Zespołowi na scenie towarzyszyła grupa taneczna w składzie: Anna Golojda, Amelia Baran, Martyna Szmołda, Wanesa Bułdyś i Karolina Krzemińska. Młodzi artyści zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdolności zarówno wokalnych jak i tanecznych. Z uwagi na fakt, iż przegląd nie miał charakteru konkursowego wszystkie dzieci biorące udział w festiwalu zostały nagrodzone dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

dscf5930

dscf5936

14 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2014/2015. Wybory zostały poprzedzone kampanią wyborczą. Uczniowie przygotowali interesujące plakaty, na których starali się przedstawić swoje zalety jak również swój ?program wyborczy?, aby zachęcić społeczność szkolną do oddania głosów na prezentowanego kandydata.

p1090768

p1090772

09.05.2014 r. w ramach Dnia Kultury Europejskiej dla uczniów naszej szkoły został  zorganizowany turniej państw ?Europa da się lubić?. Jego celem było podkreślenie potrzeby nauczania różnych języków i roli wielojęzyczności w zjednoczonej Europie.
W turnieju brały udział czteroosobowe drużyny z klas 4-6. Każda klasa reprezentowała jeden kraj europejski, który wylosowali kilka dni przed turniejem. W pierwszym etapie uczniowie w ramach konkurencji przygotowywali flagę i potrawy  typowe dla danego kraju. Każda drużyna zaprezentowała miss lub mistera swojego kraju. Wybrany uczeń musiał się przedstawić oraz powiedzieć kilka zdań o sobie w języku reprezentowanego kraju. Następnie uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące kultury, zabytków i sławnych osób danego kraju. Kolejnym etapem były kalambury. Wybrany uczeń musiał pozostałym członkom grupy pokazać albo opisać słowami wylosowaną przez siebie osobę, zabytek lub miejsce, znane w kulturze europejskiej. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce ? klasa VI B
II miejsce ? klasa VI A
III miejsce ? klasa IV A
Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharem, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

p1090762

p1090767

Województwo świętokrzyskie realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską pt: ?Góry Świętokrzyskie naszą przeszłością?. W ramach w/w projektu odbywają się różne imprezy. Jedną z nich był misical pt: ? Wesele świętokrzyskie ? śpiewogranie?.  Impreza odbyła się 18 maja 2014 roku w Opatowie. Wystąpili w niej uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Zespołu Pieśni i  Tańca Ziemia Sandomierska.

3 maja 2014 roku uczniowie naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i delegacją uczniów z kwiatami wzięli udział w miejskich  obchodach 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestniczyliśmy we mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej, a następnie złożyliśmy wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową na ścianie Ratusza.

p1090752

p1090758

Sejm Czteroletni po burzliwej debacie 3 maja 1791 r. przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Upamiętniając tą doniosłą dla Polski datę w szkole odbył się uroczysty apel przypominający te ważne dla naszej historii wydarzenia Uczniowie wcieli się w postacie, które odegrały znaczącą rolę przy powstaniu Konstytucji 3 Maja. Chór szkolny pod kierunkiem p. Anny Rajkowskiej uświetnił występy uczniów wiązanką pieśni patriotycznych. Apel przygotowały p. Edyta Sidor ?Szwajda i Agnieszka Bartosz. Dekoracje zostały wykonane przez p. Magdalenę Łukawską i Annę Zawadzką.

p1090695

28 kwietnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Festiwalu astronomicznym ?Przez marzenia do gwiazd? który zorganizowała Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Stalowej Woli.
Festiwal obejmował różne konkursy  wiedzy i plastyczne.
W Konkursie Interdyscyplinarnym dla klas czwartych pt: ?Następcy Mikołaja Kopernika??, laureatem został uczeń klasy 4C Michał Janeczko.

Wiedzą o Mikołaju Koperniku mieli również okazję wykazać się uczniowie klas trzecich, uczestnicząc w ,,Turniej wiedzy o Mikołaju Koperniku?.
W turnieju naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 3A Filip Walicki, który został także jego laureatem.

Oprócz konkursów wiedzy został zorganizowany również konkurs plastyczny pt: ,,Co wiemy o Mikołaju Koperniku, jako człowieku wielu zawodów???. W tym konkursie nasza szkoła mogła również poszczycić się laureatem. Został nim Mikołaj Chorab uczeń klasy 3A.

Po zmaganiach konkursowych wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w festiwalu astronomicznym zatytułowanym ,,Przez marzenia do gwiazd?.    Program tego festiwalu obejmował:
- występ zespołu Lasowiaczki Siódemki,
- pokaz multimedialny w programie Geogebra pt: ,,Układ planetarny we wszechświecie??,
- warsztaty prowadzone przez wykładowców astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego,
- interpretację utworów lirycznych opisujących gwiazdy, zachód słońca itp.,
- inscenizacja pt: ,,Ziemia wśród planet??.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem laureatom dyplomów i nagród, a pozostałym uczestnikom konkursów drobnych upominków.