27 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pan dyrektor mgr Waldemar Gosek podziękował wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za całoroczny trud, zaangażowanie na rzecz klasy i szkoły, a wszystkim uczniom za osiągnięte wyniki w nauce i sporcie, czego dowodem była ogromna liczba nagród, które uczniowie zdobyli w licznych konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich, międzyszkolnych i szkolnych.  
Pan dyrektor życzył uczniom bezpiecznego, miłego, pełnego atrakcji wypoczynku.

p1090963

p1090965

p1090977

26 czerwca 2014 roku uczniowie klas szóstych uroczyście pożegnali swoich nauczycieli, pracowników szkoły oraz koleżanki i kolegów. Pożegnali swoją pierwszą szkołę, do której często będą wracać w swoich wspomnieniach.
W uroczystym zakończeniu roku szkolnego klas szóstych wzięła udział pani Burmistrz miasta Sandomierza ? Ewa Kondek
Pan   dyrektor mgr Waldemar Gosek pogratulował uczniom sukcesów w nauce i sporcie. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe, a uczniowie wyróżniający się w nauce i w sporcie umieścili swoje nazwiska w złotej księdze szkoły.
W tym również dniu uczniowie klas szóstych uroczyście przekazali swoim koleżankom i kolegom z klas piątych swoje obowiązki, które pełnili w Samorządzie Uczniowskim, powierzyli opiece swoich młodszych kolegów sztandar szkoły oraz zobowiązali się godnie reprezentować naszą szkołę na kolejnych etapach edukacji.
W roku szkolnym 2013/2014 zaszczytny tytuł PRIMUS COPERNICUS otrzymał uczeń klasy 6B MARCEL MAJEWSKI.
Za liczne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim  MISTRZAMI  SPORTU w roku szkolnym 2013/2014 zostali:
?    KAROLINA  GROMADA
?    SEBASTIAN  OSOWSKI
Żegnając się ze szkoła uczniowie klas szóstych złożyli wiązankę kwiatów pod płytą patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.
Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas szóstych.

p1090897

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie zmagań sportowych z udziałem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
23.06.2014 roku odbyła się kolejna Spartakiada Rekreacyjno ?Sportowa. W zmaganiach sportowych brali udział wszyscy uczniowie z klas integracyjnych wraz ze swoimi nauczycielami.
Głównym celem  spartakiady była popularyzacja sportu wśród osób niepełnosprawnych, wzbudzenie sportowej rywalizacji i chęci do pokonywania barier oraz wesoła zabawa ze swoimi rówieśnikami.
Dyscypliny sportowe zostały dopasowane do indywidualnych możliwości dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Zestawy ćwiczeń opracowali nauczyciele wychowania fizycznego wraz z nauczycielami pracującymi w klasach integracyjnych. Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy.

p1090879