Dnia 8 października 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie ,,pierwszaków? na uczniów naszej szkoły.
Pan Dyrektor mgr Waldemar Gosek powitał zebranych na uroczystości uczniów, ich rodziców i gości: przedstawiciela Rady Rodziców, przedszkolaków z Przedszkola Nr 1 w Sandomierzu, które przybyły pod opieką Pani Dyrektor i wychowawców.
W tym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło 83 pierwszoklasistów. Uroczystość prowadzili przewodniczący i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego.
Po krótkim wystąpieniu Pana Dyrektora, Przedstawiciela Rady Rodziców i Pani Dyrektor Przedszkola Nr 1, uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców program artystyczny.
Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment ? pasowanie na ucznia. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się jak kochać ojczyznę i dla niej pracować. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał pasowania na ucznia dotykając symbolicznie ołówkiem ramienia każdego pierwszoklasisty. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia dzieci otrzymały od swoich wychowawców dyplomy oraz upominki od przedszkolaków i swoich starszych kolegów.
Na zakończenie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wiązankę kwiatów pod płytą patrona naszej szkoły Mikołaja Kopernika.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i samych radosnych chwil w naszej szkole.

 

 

 

 

W dniu 25 października 2015 roku uczniowie klas III-VI ,wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystym Zaprzysiężeniu Rady Samorządu Uczniowskiego. Zespół uczniów reprezentujących społeczność uczniowską Szkoły Podstawowej Nr 1, złożył przed sztandarem szkoły uroczystą przysięgę.
W roku szkolnym 2015/2016 funkcję przewodniczącego szkoły pełni Mateusz Pytka, a jego zastępcą jest Katarzyna Podsiadło.
Pani Dyrektor Anna Zawadzka, składając życzenia przekazała przewodniczącemu szkoły symboliczny klucz, świadczący o pełnieniu istotnej roli Samorządu Uczniowskiego w funkcjonowaniu szkoły oraz reprezentowaniu jej w środowisku lokalnym.
Uroczysty apel zakończył się złożeniem kwiatów przed płytą patrona szkoły Mikołaja Kopernika.

 

23 września w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się finał kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Wspaniałe wydarzenie, na które przyjechało ponad 300 osób z całej Polski, w tym laureaci ogólnopolskich konkursów, przedstawiciele samorządów, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice, było podsumowaniem XV edycji.
Gospodarzami finału kampanii 2015 w Centrum Olimpijskim byli: Piotr Adamski, prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, szef kampanii ZTU oraz Krystyna Kubczak, dyrektor biura SPiDR, konferansjerem wydarzenia był znany i ceniony dziennikarz telewizyjny Jakub Porada a ceremonię uświetnił występ grupy wokalnej Melodynki ze Szkoły Podstawowej nr 267 w Warszawie.
Bardzo duży sukces odniósł uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu ? Filip Walicki, który został laureatem w konkursie plastycznym ?Warto pomagać?. Na konkurs wpłynęło ponad 1820 prac z całej Polski, dlatego osiągnięcie Filipa należy uznać za wielkie osiągnięcie.
Podczas gali w której uczestniczyli ; Waldemar Gosek ? dyrektor szkoły, Anna Rajkowska ? nauczycielka plastyki i Andrzej Walicki ? ojciec laureata, Filip otrzymał piękny, niezwykły rower, którego z pewnością może Filipowi pozazdrościć sam Ojciec Mateusz. Szkoła otrzymała dyplom za zaangażowanie w nowoczesną profilaktykę.
Konkursy w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł od lat cieszy się w Szkole Podstawowej Nr 1 niezmierną popularnością wśród uczniów szkoły, które aktywizują, edukują, pomagają w zrozumieniu współczesnych zagrożeń i jest świetną profilaktyką poprzez zabawę.
Filip jest drugim laureatem szkoły, konkursów w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, wcześniej podobny sukces osiągnęła Sylwia Andrzejewska.

Podczas wręczenia nagród ; Filip Walicki ze swoim ojcem Andrzejem, Anna Rajkowska ? nauczycielka plastyki, Waldemar Gosek ? dyrektor szkoły oraz Jakub Porada ? prowadzący uroczystość.

 Filip Walicki ? laureat konkursu plastycznego ze swoim wspaniałym rowerem

 

18 września w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja pod hasłem ,,Sprzątanie Świata?.W tygodniu poprzedzającym sprzątanie uczniowie rozmawiali na lekcjach wychowawczych na temat zagrożeń dla środowiska naturalnego i naszego zdrowia spowodowanego zanieczyszczeniami.W piątek uczniowie klas III-VI przystąpili do porządkowania terenu wokół szkoły. Każda klasa miała przydzielony swój rejon. Pracę nadzorowali nauczyciele.Uczniowie chętnie uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie świata?, sumiennie wywiązali się z powierzonych zadań.

 

W dniu 17 września w wojskowej części Cmentarza Katedralnego miały miejsce obchody 76 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.
W uroczystości wzięli udział kombatanci, władze miasta, służby mundurowe, uczniowie wszystkich typów szkół oraz mieszkańcy miasta.
Pan Burmistrz Marek Bronkowski w krótkim przemówieniu przypomniał smutną historię tamtych wydarzeń .
Przybyłe delegacje ,wśród nich również uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami oddali hołd poległym zesłańcom składając wiązanki kwiatów.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było posadzenie dębu - symbolu pamięci i chwały bohatera Sandomierza Adolfa Ramusa, który stracił życie dla Ojczyzny.

We wtorek 15.09.2015 r. klasa IV c wraz z wychowawcą Marcinem Ogrodnikiem i rodzicami, uczestniczyła w meczu piłki ręcznej pomiędzy drużynami Vive Tauron Kielce i Chrobrym Głogów. Wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu Karola Bieleckiego, absolwenta naszej szkoły, wielokrotnego reprezentanta Polski, a obecnie zawodnika drużyny z Kielc. Karol pomógł nam w realizacji wyjazdu, poprzez zorganizowanie dzieciom darmowych biletów. Uczniowie naszej szkoły przez cały mecz swoim dopingiem dzielnie wspierali drużynę z Kielc. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem kieleckiego zespołu.
Po zakończonych zawodach Karol Bielecki znalazł chwilę dla dzieci. Uczniowie mogli porozmawiać z wybitnym sportowcem, zrobić pamiątkowe zdjęcia i zdobyć autograf.
Od roku szkolnego 2015/2016 Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu bierze udział w Programie Rozwoju Piłki Ręcznej, który jest realizowany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystki oraz lokalnych samorządów. Program ten ma na celu odbudowanie szkolenia piłki ręcznej, szerokie jej propagowanie szczególnie w szkołach podstawowych oraz zwiększenie liczby dzieci uprawiających piłkę ręczną. Od września ok. 30 uczniów z klas IV ? VI uczestniczy w zajęciach sportowych o profilu piłki ręcznej.
Wyjazd ten miał na celu pokazanie naszym uczniom piłki ręcznej na najwyższym poziomie, oraz zachęcenie do uprawiania tej dyscypliny.
Dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie przekazują serdeczne podziękowania dla Karola Bieleckiego za pomoc w organizacji wyjazdu.