31 stycznia 2015 roku w Sali Rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego odbył się koncert pt: ?Wieczór kolęd i tańców polskich?. Koncerty te organizowane są co roku na zakończenie okresu bożonarodzeniowego.
Od wielu lat biorą w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu, którzy tańczą w Zespole Pieśni i Tańca Ziemia Sandomierska. W szkole zespołem opiekuje się p. Anna Zawadzka.  W tym roku w wykonaniu uczniów z naszej szkoły widzowie mogli obejrzeć nastepujące tańce: krakowiak, oberek, trojak, kujawiak i taniec lubelski. Kolorowe regionalne stroje i piękne wykonanie bardzo podobalo się licznie zgromadzonym widzom.  Występy naszych uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami. W koncercie brał też udział  Zespół Siarkopolanie oraz  grupa wokalna z Gorzyc śpiewająca kolędy.

wp 20150131 032

wp 20150131 055

27 stycznia 2015 roku uczniowie naszej szkoły serdecznie przywitali babcie i dziadków, którzy zostali zaproszeni na uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka. Pan dyrektor mgr Waldemar Gosek serdecznie przywitał przybyłych gości oraz złożył wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia, a także podkreślił ogromny wkład dziadków w wychowanie młodego pokolenia.   Imprezę środowiskową przygotowali uczniowie klas drugich pod bacznym okiem swoich wychowawczyń: pani Maii Kiliańskiej i Katarzyny Skotnickiej.  Uczniowie z przejęciem prezentowali przygotowany repertuar. Pięknie dobrane wiersze i piosenki wzruszyły babcie i dziadków, a płynące z ust dzieci życzenia: zdrowia, 100 lat, pociechy i radości z wnuków były pięknym uzupełnieniem programu słowno ? muzycznego.
Dodatkową atrakcją było przedstawienie pt: ?Czerwony Kapturek? w wykonaniu uczniów z klasy 2B. Występy dzieci zostały nagrodzone głośnymi brawami.  Wszyscy przybyli goście otrzymali drobne upominki, a wspólny poczęstunek zakończył imprezę.
W uroczystościach brali również udział mieszkąńcy Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, którzy już od wielu lat są gośćmi szkolnych imprez środowiskowych. Wspólne zdjęcia z dziadkami zakończyły szkolną uroczystość.

p1100262