26 maja 2015 roku odbył się finałowy etap konkursu przyrodniczego dla czwartoklasistów.
Do finału dotarli uczniowie, którzy przeszli dwa etapy konkursu.
Finał miał formułę trójetapową. Uczniowie odpowiadali ustnie na wiele ciekawych pytań z zakresu przyrody klasy czwartej.
Ze względu na wyrównaną rywalizację pięcioro uczestników wzięło udział w dogrywce ? trzech uczniów walczyło o miejsce trzecie, a dwoje o miejsce pierwsze.
Wyniki dogrywki, a tym samym całego konkursu są następujące:
?    1 miejsce- Weronika Łukaszek, klasa IVc
?    2 miejsce- Krzysztof Kaczor, klasa IVb
?    3 miejsce- Wojciech Bryła, klasa IVc

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy finaliści ? drobne upominki.
Gratulujemy wygranej i życzymy wszystkim dalszych sukcesów w zgłębianiu tajemnic przyrody.
Organizatorkami konkursu były panie: Ewa Rutkowska, Monika Bielecka, Teresa Bryła

p1100694

26 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej NR1 w Sandomierzu odbyły się uroczyste obchody Dnia Rodziny. Pan dyrektor mgr Waldemar Gosek serdecznie powitał zebranych rodziców i opiekunów dzieci, zapraszając na przygotowany przez uczniów program artystyczny oraz wspólną zabawę.
Uczniowie z klas trzecich pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Marty Sowińskiej, Edyty Klimczk, Małgorzaty Pracało i Marty Drobek z wielkim przejęciem prezentowali przygotowany program artystyczny.
Każda z klas trzecich zaprezentowała piosenki i wiersze z okazji Dnia Matki i Ojca. Nie zabrakło ciekawych scenek kabaretowych i układów tanecznych. Część artystyczna zakończyła  się odśpiewaniem ?Sto lat? dla rodziców i wręczeniem prezentów przygotowanych własnoręcznie  przez dzieci. Mamusie otrzymały piękny filcowy kwiat, a tatusiowie papierowe serca ze szczerymi życzeniami .
W dalszej części festynu organizatorzy zaproponowali zabawę z chustą animacyjną, rywalizacje sportowe oraz przygotowany przez rodziców poczęstunek. Mimo złej prognozy, pogoda na szczęście dopisała i rodzice wraz dziećmi mogli bez przeszkód wybierać spośród wielu atrakcyjnych aktywności na świeżym powietrzu. Olbrzymim powodzeniem cieszyły się szczudła, gdzie dzieci wraz z rodzicami próbowali swoich sił.  
Poza tym można było zdobyć  punkty wykonując  origami z papieru, rozwiązując zagadki na czas, czy manewrować między pachołkami z piłką kauczukową na łyżce.
Chętni mogli popróbować swoich sił strzelając gole lub ćwicząc rzuty do kosza. Wszyscy świetnie się bawili konkurując  ze sobą. W przerwach znalazł się czas na słodkie przekąski, kiełbaskę z grilla oraz na wspólne  rozmowy.
Każda rodzinka opuściła imprezę z dyplomem ?Super Rodziny?, mamy nadzieję, że również i z miłymi wrażeniami.

p1100621

6 maja 2015 roku w Klimontowie odbyła się kolejna edycja  konkursu piosenki anglojęzycznej ? Songowanie w Naszej Szkole?. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

?    Wiktoria Forc z klasy 3C oraz Natalia Duma z klasy 6A.

p1100588

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu wraz z pocztem sztandarowym i delegacją uczniów z kwiatami wzięli udział w miejskich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów przed tablicą pamiątkową usytuowaną na ścianie Ratusza, a poczet sztandarowy oddał hołd wszystkim walczącym za wolność i niepodległość Polski.


p1100570

30 kwietnia 2015 roku odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Przypomnienie najważniejszych faktów z naszej historii oraz podkreślenie rangi tej rocznicy to najważniejsze przesłania montażu słowno ? muzycznego przygotowanego przez p. Annę Rajkowską i p. Romana Chyłę.
Czasami warto oprócz przypomnienia wydarzeń historycznych  odpowiedzieć na pytanie, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność.
Wspaniale dobrane teksty wierszy i piosenek zmobilizowały słuchaczy do refleksji nad tak ważnymi zagadnieniami dla Polski.
Naród, który nie zna swojej przeszłości,  ginie i nie buduje przyszłości.
Piosenka  pt: ?Pytasz mnie ?? z tekstem i słowami Andrzeja Rosiewicza była wspaniałym podsumowaniem tego apelu.

p1100553

W 2015 roku Międzynarodowy Dzień Ziemi wypada 22 kwietnia. Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi - to nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole został ogłoszony konkurs na plakat związany z obchodami Dnia Ziemi, zawierający hasło lub rymowankę o tematyce ekologicznej. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów postaw ekologicznych, zachęcenie ich do przeciwdziałania zaśmiecaniu środowiska, zapoznanie ze sposobami segregacji odpadów. Piękną i bogatą wystawę plakatów można podziwiać na korytarzu szkolnym. Wystawę zorganizowały panie: Ewa Rutkowska i Monika Bielecka.

p1100546

23 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu odbył się XV Przegląd Małych Form Scenicznych.
 Święto teatru rozpoczął występ uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu. W ich wykonaniu obejrzeliśmy spektakl pt ?Powiedz NIE? o tematyce profilaktycznej. Grupa młodzieży styka się z  problemem alkoholizmu i uzależnienia od używek. Przedstawione przez aktorów  argumenty zdecydowanie stoją po stronie zdrowego trybu życia. Przedstawienie oprócz walorów teatralnych zawierało mocne przesłanie dla dzieci i młodzieży, pokazując wzorce godne do naśladowania.  
W drugiej odsłonie teatralnej obejrzeliśmy spektakl pt ?Wiejskie zarękowiny? w wykonaniu grupy teatralnej  ze Szkoły Podstawowej  w Kleczanowie. Tym razem scena przybrała wygląd wiejskiej chaty. Na scenie znalazły się oryginalne eksponaty z izby regionalnej SP w Kleczanowie, typu:  kołowrotek, naczynia kuchenne, przedmioty codziennego użytku. Młodzi aktorzy w pięknych strojach ludowych z regionu sandomierskiego,  zaprezentowali scenę zaręczyn młodej pary. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tekstem sztuki napisanym językiem gwarowym.
Opiekunami grupy teatralnej ze Szkoły  Podstawowej w Kleczanowie byli: p. Ewa Krzemińska  i p. Damian Jędrycha.
Przegląd zorganizowały panie: Alicja Kamińska , Aneta   Przyłucka i Anna Rajkowska  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu.

p1100513

12 kwietnia 2015 roku w wojskowej części Cmentarza Katedralnego przed symboliczną Mogiłą Katyńską odbyły się miejskie uroczystości upamiętniające 75. rocznicę zbrodni katyńskiej.
W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z pocztem sztandarowym i delegacją uczniów z kwiatami.
Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i okolicznościowych przemówieniach przedstawicieli władz miasta i kombatantów, przedstawicieli rodzin katyńskich, odbył się apel poległych, a nastepnie zebrani oddali hołd poległym.

p1100509

p1100511

30 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej Nr 4 odbyły się eliminacje miejskie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom? . Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy piątej Adam Łubowski, który w eliminacjach miejskich zajął 4 miejsce.
Wszyscy uczestnicy eliminacji miejskich otrzymali ufundowane przez Burmistrza Miasta Sandomierza Pana Marka Bronkowskiego nagrody rzeczowe.