3 października 2024 roku odbyło się pasowanie na ucznia.

Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klas Ia i Ib. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Burmistrz Paweł Niedźwiedź, Pan Waldemar Gosek - Kierownik Referatu Oświaty, Pani Dorota Strugała - Dyrektor Przedszkola nr 1 oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Karolina Kalinowska.

Pasowanie to bardzo ważne wydarzenie w szkolnym życiu pierwszoklasisty. To właśnie od tego dnia każdy uczeń czuje się pełnoprawnym członkiem szkolnej rodziny. Po pięknej prezentacji swoich umiejętności, Uczniowie klas pierwszych ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Następnie Pan Dyrektor Marcin Sykucki, poprzez dotknięcie ogromnym, zaczarowanym ołówkiem ramienia każdego dziecka, zamieniał go w prawdziwego ucznia. W ten sposób wszyscy oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów naszej Jedynki.

Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki pt.: „Sandomierz i zabytkowe sąsiedztwa", które wręczył Pan Burmistrz.

To był wyjątkowy dzień dla Pierwszoklasistów, Rodziców oraz Pań Wychowawczyń.

Kochane pierwszaki życzymy Wam sukcesów i dobrze spędzonego czasu w murach naszej szkoły.