14. 04. 2011 r.  w Szkole Podstawowej  Nr 1 odbyły się ostatnie zajęcia w ramach realizacji projektu ,,Bajkowa szkoła?. Tematem zajęć były ?Zabawy wielkanocne?. W spotkaniu uczestniczyła liczna grupa dzieci 5 i 6 letnich z sandomierskich przedszkoli. Zajęcia odbyły się w sali udekorowanej różnymi elementami związanymi z tradycjami wielkanocnymi. Spotkanie rozpoczęła inscenizacja piosenki pt: ,,Szły kaczuszki? w wykonaniu uczniów z kl.2 A.  Wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów zajęć kolorowe wiosenne przepaski oraz koszyczki do których w trakcie różnych zabaw  zbierały nagrody. Wszystkie zabawy  były tematycznie związane ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi. Dzieci szukały jajka niespodzianki, odgadywały nazwy różnych zwierzątek, które wystąpiły w piosence pt: ,,Wielkanocny zając?. Duże zainteresowanie wzbudziło malowanie na tablicy interaktywnej pisanek oraz ekspresje plastyczne czyli  - malowanie  farbami plakatowymi  różnych  przygotowanych elementów  z masy gipsowej i solnej tj. (zajączków, kogutów, kwiatków, kurczątek). Dzieci z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem włączyły się w zabawy zaproponowanie przez panie:  Annę Zawadzką, Izabellę Zawadzką i Magdalenę Łukawską.  Na zakończenie  zajęć dzieci wysłuchały wiersza o niesfornym słowiku w wykonaniu uczennicy z klasy 2A oraz wspólnie ze starszymi kolegami zaśpiewały piosenkę o kaczuszkach. Każde dziecko na pamiątkę zostało obdarowane piękną świąteczną pisanką. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

p1040953

p1040955

p1040956