W dniu 3 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach narodowego Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Po nabożeństwie oficjalne delegacje oraz poczty sztandarowe skierowały się na Rynek Starego Miasta, gdzie przed pamiątkową tablicą, usytuowaną na ścianie Ratusza odbyła się dalsza część uroczystości.
Uczestnicy obchodów odśpiewali hymn państwowy oraz odmówili modlitwę za twórców Konstytucji 3 Maja, a także bohaterów poległych w obronie kraju. W dalszej części delegacje licznie zebrani mieszkańcy miasta oraz turyści wysłuchali przemówień: Burmistrza Miasta Pana M. Bronkowskiego, starosty Pana S. Masternaka oraz Posła na Sejm RP Pana M. Kwitka. Na zakończenie części oficjalnej przed tablicą pamiątkową delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze.
Oprawę muzyczną zapewniła Sandomierska Orkiestra Dęta, która zaprezentowała wiązankę utworów patriotycznych.