Aktualności

Dnia 9 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do odległego kraju, „kraju kwitnącej wiśni”, czyli Japonii. Umożliwił to nam pasjonat podróży Grzegorz Chachura, który wraz ze swoimi kolegami z grupy podróżniczej „Trzask” przebywał w Japonii .Pan Grzegorz w ciekawy sposób opowiadał o tym kraju kontrastów, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Przybliżył nam trochę historię, religię i kulturę Japonii, pokazał, jak wygląda życie codzienne, a także zaznajomił nas z pięknem przyrody tego kraju, położonego na wielu wyspach. Nie zabrakło też ciekawostek i zagadek. Wszytko to było bogato ilustrowane zdjęciami, a do tego mieliśmy okazję zobaczyć na żywo i dotknąć rekwizytów przywiezionych wprost z Japonii. Organizatorem spotkania była Pani Monika Bielecka.

 

W Sandomierzu 3 czerwca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce. Nasi uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100 metrów, bieg na 300 metrów, bieg na 600 metrów, bieg na 1000 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą.

Kacper Mierzwa - I miejsce - złoty medal w biegu na 100 metrów

Kacper Mierzwa - II miejsce - srebrny medal w skoku w dal.

Adam Nowicki - II miejsce - srebrny medal w biegu na 1000 m.

Emilia Augustynowicz -II miejsce - srebrny medal w pchnięciu kulą.

Franciszek Wojtas -II miejsce - srebrny medal w pchnięciu kulą.  

Kacper Sykucki - III miejsce - brązowy medal w biegu na 300 metrów.

Wszystkim gratulujemy osiągniętych wyników i zdobytych medali. Dziękujemy za walkę i poświęcenie.

Dnia 1 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole „Dzień Sportu” organizowany w ramach Dnia Dziecka.

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w rozgrywkach w piłkę siatkową i piłkę nożną oraz biegach sztafetowych. Dzieci z klas 1-3 rywalizowały w klasowych wyścigach i turnieju w „Dwa ognie”. Dla Uczniów, którzy chcieli ,,pogimnastykować” swoje umysły w świetlicy szkolnej odbywał się turniej szachowy i gier planszowych.

Dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja. Osiągano bardzo dobre wyniki, które pokazały, że potencjał sportowy wśród naszych uczniów jest duży. Osobami odpowiedzialnymi za jego przebieg byli nauczyciele wychowania fizycznego.

 

Dnia 31 maja 2022 roku odbył się coroczny „Quiz o Krajach Niemieckojęzycznych”. Tym razem przybrał on nietypową formę on–line. Przystąpili do niego uczniowie klas siódmych i ósmych, zaopatrzeni nie w długopisy i kartki, lecz w urządzenia mobilne z dostępem do Internetu. Na 48 uczestników czekało czterdzieści losowo wybranych pytań testowych z różnych dziedzin, dotyczących krajów niemieckiego obszaru językowego: Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie, zajmując kolejno miejsca 1–3, następujący uczniowie:

1. Jakub Śliwiński, klasa 7b, 35 pkt,

2. Aleksandra Kownacka, klasa 8d, 29 pkt,

3. Lena Nowosielska, klasa 8d, 28 pkt.

Gratulujemy! Nad organizacją i przebiegiem quizu czuwały nauczycielki języka niemieckiego: Jolanta Śliwińska i Monika Bielecka.

 

Z okazji Dnia Mamy i Taty drugoklasiści przygotowali montaż słowno-muzyczny dla swoich Rodziców. Poprzez piosenki i wiersze uczniowie wyrazili szacunek i wdzięczność swoim mamom i tatom, za ich codzienny trud i poświęcenie. Występy dzieci zarówno klasy 2a jak i 2b odbyły się w podniosłej atmosferze, bo dla każdego dziecka mama i tata to najważniejsze osoby w życiu. Poprzez piosenki i wiersze uczniowie wyrazili szacunek i wdzięczność swoim rodzicom. Dopełnieniem życzeń były piękne upominki dla mam, wykonane własnoręcznie przez uczniów. Montażu słowno-muzycznego oraz upominki uczniowie przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Pani Katarzyny Majewskiej, Anny Turbiarz i Małgorzaty Wyrazik.        

 

We wtorek 17.05.2022 r. reprezentacja chłopców naszej szkoły, wzięła udział w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej - w kategorii U-8.

Po drodze do meczu finałowego chłopcy wygrali: z Ożarowem - 10:1, Tychowem - 3:2, w półfinale z Ostrowcem Św. - 3:2. Każdy z tych pojedynków był bardzo zacięty, pełen walki i emocji.

W meczu finałowym zmierzyliśmy się z drużyną Korony Kielce przegrywając niestety 0:5, co dało nam mocne II miejsce.Wielkie gratulacje dla chłopców, którzy osiągnęli ten sukces.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie :

1. Olaf Przyłucki

2. Antoni Zając

3. Bartłomiej Żółtowski

4. Ignacy Ząbek

5. Dawid Sałata

6. Jakub Bielarz

7. Wojciech Kwietniowski

8. Cezary Moga

9. Maciej Stola

10. Wojciech Zioło.

Gratulacje dla Ignacego Ząbka, który został najlepszym bramkarzem turnieju.

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów wiele atrakcji: Kiermasz książek, w klasach I-III, projekcje filmu „Tydzień bibliotek” . Zabawę „Czytam i zgaduję ” oraz „W pogoni za tytułami”. Dla najlepszych czytelników z klas młodszych odbył się plener plastyczny: „Książka – świat fantazji w kolorach tęczy”. Na zakończenie miała miejsce akcja „Przyłapani na czytaniu”, czyli fotograficzny zapis zaczytanych uczniów naszej szkoły. Organizatorem akcji był nauczyciel – bibliotekarz, Aneta Przyłucka we współpracy z p. Elżbietą Strzelińską oraz wychowawcami klas I-III.

 

 

 

 

Maj to miesiąc w którym obchodzony jest corocznie Dzień Europy-święto pokoju i jedności w Europie. W tym roku dodatkowo trwa Europejski Rok Młodzieży 2022, w którym skierowana jest uwaga na młodych ludzi w Europie.

Nasza szkoła stara się aktywnie wspierać idee poświęcone temu dniu  przyłączając się do świętowania. W ramach obchodów wróciliśmy, po kilkuletniej przerwie wywołanej pandemią, do „Turnieju państw - Europa da się lubić”. 

Trzyosobowe drużyny z klas IV-VI rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: prezentacja charakterystycznej dla danego kraju postaci, flagi, potraw wylosowanego wcześniej kraju, kalambury i quiz. Uczniowie zaprezentowali pomysłowe stroje i pięknie przygotowane potrawy.

Pierwsze miejsce brawurowo wywalczyła klasa 6a . Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno klas 4b i 5b. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwały nauczycielki języka angielskiego p. M. Drobek i p. M. Kania.

11 maja 2022 roku – w Porcie Kultury odbyło się  podsumowanie X Jubileuszowego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych, "Siła przyjaźni" zorganizowanym przez Urząd Miejski w Sandomierzu oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jednocześnie dokonano rozstrzygnięcia kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Laureatem został uczeń klasy Va – Wojciech Kowalski, który otrzymał główną nagrodę. Dziewięcioro innych uczniów uzyskało wyróżnienie, otrzymali dyplomy i nagrody. W tym dniu miało również miejsce nagrodzenie dzieci, którzy przystąpili do spektakli profilaktycznych. Uczniowie klasy VIII "d" zostali nagrodzeni za przygotowanie inscenizacji ,,Sąd, ale nie Ostateczny”. Ponadto nagrody zdobyły dzieci z klasy II b za przedstawienie ,,Zyskaj przyjaciela”.

Nad przebiegiem przedsięwzięć czuwały Panie: E. Strzelińska, E. Sidor-Szwajda, A. Turbiarz i M. Wyrazik.