Dnia 05.05.2016r. w naszej szkole odbył się apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3-go maja. W apelu wzięli udział uczniowie należący do kółka teatralnego oraz chór szkolny.
Apel rozpoczął się uroczystym wejściem Pocztu Sztandarowego i odśpiewaniem przez wszystkich obecnych hymnu narodowego. Następnie usłyszeliśmy hymn Unii Europejskiej ? Oda do radości?.
Głównym punktem apelu była inscenizacja zatytułowana ?Wielki dzień?. Akcja przedstawienia rozgrywała się w domu Halszki i Bolka ? dzieci jednego z twórców Konstytucji 3-go maja. Dzieci, wraz z przyjaciółmi ? Janką i Zosią obserwowały i komentowały to co było widać z okna w pokoju Halszki. Na ulicy zebrał się tłum rozradowanych Polaków, którzy wiwatowali na cześć króla i Konstytucji 3-maja.
Całość uświetniła piękna scenografia, stroje i fryzury dziewcząt z tamtej epoki oraz występ chóru szkolnego, który zaśpiewał piosenki ?Majowa jutrzenka? i ? Polska flaga?.
Słowa podziwu należą się uczniom klasy Vb: Annie Krasoń, Martynie Szmołdzie, Emili Wnuk i Frankowi Rożkowi, którzy doskonale wcielili się w role bohaterów, a niezmiernie trudne teksty mówione przekazali w sposób perfekcyjny.
Apel został przyjęty ogromnym aplauzem. Był ciekawą lekcją historii, która na pewno utkwi w pamięci oglądających, a coroczne organizowanie takich uroczystości to już tradycja naszej szkoły.
Uroczystość przygotowały Panie: Alicja Kamińska, Anna Rajkowska, Magdalena Łukawska, Anna Turbiarz.