W dniu 6 czerwca 2016roku oku odbyło się w Zamku Krzyżtopór w Ujeździe podsumowanie X edycji programu ?Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady" organizowanego przez Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki.
Uczniowie S.P. Nr 1 wzięli udział w w/w programie, realizując kolejne etapy projektu:
- pracę plastyczną,
- konkurs wiedzy na temat segregowania i przetwarzania odpadów,
- zbiórka zużytych baterii,
- opracowanie prezentacji multimedialnej.
Do odbioru nagród szkoła wytypowała sześciu uczniów najbardziej zaangażowanych w realizację projektu. Byli to: Julia Chwiałkowska (kl. 2d), Bartosz Baran (kl. 2c), Klaudia Kaca (kl. 6b), Gabrysia Łukaszek (kl. 6c), Izabela Sowińska (kl. 6a) i Hubert Jędral (kl. 5c). Nagrody dla dzieci były atrakcyjne - torba na ramie, zegarek na rękę, słuchawki bezprzewodowe, kalkulator i mysz bezprzewodowa. Szkoła jako nagrodę otrzymała globus indukcyjny i pamiątkową statuetkę. Ponadto każdy uczeń szkoły otrzymał zeszyt formatu A5.
Rozdanie nagród uatrakcyjniły występy Zespołu Pieśni i Tańca z Iwanisk, a także przedstawienie o tematyce ekologicznej przygotowane przez SP w Ujeździe.
Nad prawidłowym przebiegiem całej akcji, a także terminowym wykonaniem poszczególnych jej etapów czuwały Panie: Monika Bielecka i Ewa Rutkowska.