Dnia 10 czerwca 2016 r. uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji ?Jak nie czytam, jak czytam?, czyli jak ustanawiamy rekord czytania w jednym momencie.

Głównym organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika ?Biblioteka w szkole?. Termin akcji 10.06.2016 r. godz. 10.00.

Akcja miała na celu promocję czytania książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.

We wspólnym czytaniu wzięło udział 372 uczniów i 26 nauczycieli. Młodzi czytelnicy zebrali się na trawniku przy szkole i ochoczo zabrali się  do czytania swoich książek.

Organizatorem akcji na terenie szkoły była Pani Aneta Przyłucka ? nauczyciel bibliotekarz.