Dzień Nauczyciela to szczególny dzień dla społeczności szkolnej. Jest to czas, kiedy nauczyciele i uczniowie mogą spojrzeć na siebie z refleksją. Refleksją, która pozwala uczniom docenić pracę ich wychowawców i pedagogów, a nauczycielom wybaczyć swoim podopiecznym ich nieustanne wybryki i psoty.

MIEJSKIE OBCHODY DNIA EDUKACJI
Szkoła Podstawowa Nr 1 w tym roku była gospodarzem miejskich uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, które odbywały się w Zamku Kazimierzowskim. W dniu 13 października w sali rycerskiej zamku, zgromadzili się nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z Sandomierza, by z rąk burmistrza i dyrektorów szkół odebrać nagrody za osiągnięcia w pracy pedagogicznej i wychowawczej.
Na wstępie Pan Dyrektor Waldemar Gosek serdecznie powitał zebranych po czym przypomniał krótką historię obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty gorąco podziękował za pracę, zaś nagrodzonym złożył gratulacje. Słowa podziękowania i życzenia skierował również do zebranych Burmistrz Miasta - Pan Marek Bronkowski oraz Przewodniczący Rady Miasta - Pan Robert Pytka.
Uroczystość swoimi występami uświetnili uczniowie naszej szkoły. Tańce, występ chóru oraz humorystyczny program artystyczny został przyjęty gromkimi brawami.

SZKOLNE OBCHODY DNIA EDUKACJI
W tym roku, oprócz zwyczajowych życzeń, nauczyciele i wszyscy pracownicy naszej szkoły dostali zaproszenia na uroczystą akademię. Po wystąpieniu Dyrektora szkoły Waldemara Goska i przewodniczącej Rady Rodziców Pani Agnieszki Woskowicz-Baran przyszedł czas na program artystyczny, który przygotowali nasi uczniowie. Klasy 3a, 3b, i 3c zaprezentowały tańce ludowe, starsze zaś przedstawienie ukazujące szkołę z przymrużeniem oka. Nogi rwały się do tańca , kiedy wywijały hołubce nasze maluchy, zaś uśmiech nie schodził z twarzy gdy oglądaliśmy lekcje prowadzone przez naszych uczniów. Wielu nauczycieli usiłowało ukryć pewne powątpiewanie, ale i wzruszenie słysząc ze sceny gorące obietnice poprawy i wzięcia się do wytężonej pracy na polu nauki. Pięknie zaprezentował się nasz chór, który wyśpiewał swe życzenia wkładając w to całe serce i zaangażowanie.
Organizacją tego dnia zajęły się opiekunki SU: Marta Drobek, Monika Wojtoń, Izabela Zawadzka, Katarzyna Majewska oraz Magdalena Łukawska, Anna Rajkowska i Anna Turbiarz.