W dniu 29 października 2016 roku w auli Wydziału Matematyczno- Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, odbyła się inauguracja XIV edycji Akademii Przyszłości.
Wśród 60- dziesiątki dzieci ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego rozpoczynających nowy rok szkolny, znalazło się 12 uczniów naszej szkoły. Do Kielc przybyły z całym Kolegium SP1 Sandomierz - liderem Alicją Cichoń, szkolnym koordynatorem- Elżbietą Strzelińską, rodzicami oraz wolontariuszami."
Dzieci powitał Koordynator wojewódzki - Wiktor Tutaj oraz dziekan Wydziału Matematyczno - Przyrodniczego- dr hab. inż. Barbara Gawdzik, która życzyła im samych sukcesów i wytrwałości, w dążeniu do celów . Jak mówiła: " ważne jest, aby oswajały się z tym co przed nimi", bo w przyszłości wiele mogą osiągnąć", np. zostać studentami uniwersytetu, na którym wykłada.
Koordynator Wojewódzki zapewniał nowych uczniów, że są pod dobrą opieką swoich Super W - czyli wolontariuszy, którzy pomogą im w stawianiu kroków. Stwierdził: "że razem możemy sięgać gwiazd, odwiedzać planety, nawet "Małego Księcia" i spełniać marzenia".
Mali studenci z zapałem powtarzali za nim okrzyk: " Zostań! Moim Super W! Bo właśnie wolontariusze tworzą trzon Akademii Przyszłości. To oni na co dzień pracują z dziećmi. Są ich przyjaciółmi, czasem korepetytorami, tutorami. Pomagają im odkryć swoje talenty oraz przezwyciężać bariery zakłócające prawidłową egzystencję . Wszystko po to, aby wygrywały w życiu.
Dzieci z rąk pani dziekan otrzymały indeksy, różniące sie trochę od akademickich, w których będą odnotowywały wszystkie swoje sukcesy oraz ważne wydarzenia.
Dla naszych dzieciaków była to pierwsza inauguracja roku, dlatego zostały wyróżnione spośród innych uczniów akademii. Pani Lider, życzyła aby ich uczestnictwo w siostrzanym projekcie mobilizowało je do sięgania po sukcesy w życiu osobistym i w przyszłości nie były rodzinami "Szlachetnej Paczki".