Dnia 3.11.2016 r. w ramach otwartych lekcji dla rodziców uczniowie klasy II a zaprezentowali się rodzicom i zaproszonym gościom w tym nauczycielom, dyrekcji w premierowym przedstawieniu słowno-muzyczno pt. ?Kolorowa jesień?.
Spektakl z udziałem dzieci był niezwykłą okazją do zaprezentowania talentów klasowych przede wszystkim recytatorskich i wokalnych, nie zabrakło również improwizacji tanecznych. Ciekawe dekoracje, niezbędne rekwizyt i stroje, które były charakterystycznym elementem przedstawienia to niewątpliwie zasługa samych uczniów i ich rodziców, którzy bardzo zaangażowali się i licznie jak zawsze przybyli na przedstawienie. Występy młodych artystów przerywane był gromkimi brawami, na zakończenie nie zabrakło miłej słodkiej niespodzianki i owacji.
Należy podkreślić, że uczniowie tej klasy nie pierwszy raz prezentowali się przed szeroką, zacną publicznością. Tradycją klasy stało się prezentowanie montaży słowno ?muzycznych dla rodziców przy okazji ważnych świąt okolicznościowych. I tym razem nie mogło być inaczej, zaprezentowali swoje talenty przy okazji pięknej, kolorowej pory roku jaką jest jesień. I zaprezentują się ponownie 7.11.2016 swoim koleżankom i kolegom z klas I ?III oraz sześciolatkom z zaprzyjaźnionego przedszkola Nr 1 w Sandomierzu z tym samym niezwykle bogatym przedstawieniem.