10 listopada 2016 r. w ramach cyklicznych już spotkań adaptacyjno-integracyjnych ?Bajkowa Szkoła? sandomierska SP Nr 1 gościła dzieci przedszkolne oraz ich rodziców z miasta i z okolic. Tym razem wizyta odbywała się pod hasłem ?Komputer ? moim przyjacielem?.
Spotkanie rozpoczęło się filmem o bezpieczeństwie dzieci w sieci Internetu ?Sieciaki cz. I ? bezpieczny Internet? prezentowanym na tablicy interaktywnej. Później przedszkolaki obejrzały prezentacje multimedialną o drużynie ?Sieciaków? i ?Sieciuchów?, a także rozmawiały wraz z opiekunami o zdrowym i bezpiecznym korzystaniu z nowych technologii informatycznych, a następnie wzięły udział w grach i zabawach ruchowych.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały do wykonania ciekawą pracę domową ? pokolorowanie wybranej przez siebie postaci z obejrzanego filmu. Nie zabrakło również słodkich upominków i dobrej ? bo kształcącej zabawy. Warto podkreślić, że goszczącym w murach sandomierskiej Jedynki przedszkolakom, pomagali uczniowie klas VI miejscowej szkoły, a zajęcia poprowadzili Magdalena Łukawska, Ewa Frańczak i Grzegorz Błachnio.