Jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla uczniów na zakończenie I semestru nauki jest zabawa choinkowa. Nasza szkoła dnia 19 stycznia 2017 roku przystrojona w karnawałową dekorację, zamieniła się w miejsce pełne bajkowych postaci i przebierańców.
Klasy I-III bawiły się w godzinach przedpołudniowych.  Gorące rytmy porwały do tańca wszystkie królewny i rycerzy, a także inne bajkowe postacie. Tańce przerywane były wieloma ciekawymi atrakcjami np. zabawy z wodzirejem, z chustą oraz smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Klasa 2b zaprosiła swoich rodziców do obejrzenia barwnej inscenizacji pt ?Proszę państwa oto Rok?.
W godzinach popołudniowych karnawałowe szaleństwo rozpoczęli uczniowie klas IV-VI. Uczniów bawił i przygrywał do tańca  zespół ?Trio z Rio?. Podczas imprezy wszystkim dopisywał wspaniały humor. Nad całością czuwali nauczyciele, w szczególności opiekunowie SU, którzy byli głównymi organizatorami. Uczniowie opuszczając szkołę mówili z żalem, że na kolejną taką zabawę muszą czekać cały rok , a tę będą tylko mile wspominać.