Tradycją naszej  szkoły są uroczystości organizowane z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święto Babci i Dziadka jest niezwykłym dniem, pełnym wzruszeń i radości. Dnia 25 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie dla kochanych Babć i Dziadków. Uczniowie klas 3a , 3b, 3c i 3d przygotowali i zaprezentowali program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyń: Pań: B. Nowackiej, I. Zawadzkiej, K. Majewskiej, A. Turbiarz, B. Lipiec. Mali artyści przygotowali pokazy taneczne pod kierunkiem choreografa Pana D. Bukowskiego. Wspaniałe dekoracje i upominki dla dziadków przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pań: M. Łukawskiej i A. Turbiarz. Nasi goście ze wzruszeniem podziwiali talenty recytatorskie, wokalne i taneczne swoich wnuków. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim dziadkom i zaproszonym gościom przygotowane upominki. Pani Dyrektor Anna Zawadzka złożyła życzenia i gratulacje wszystkim zaproszonym Dziadkom. W imieniu zaproszonych gości przemówił Pan Karol Bury, który podziękował  małym artystom i ich opiekunom za przygotowaną uroczystość. Po zakończonej części artystycznej goście wraz wnukami udali się na słodki poczęstunek. W uroczystości uczestniczyli podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu.