W sobotę 28 stycznia 2017 roku w Domu Katolickim  odbył się już po raz XIX ?Wieczoru Tańców i Kolęd Polskich?.
Na scenie wystąpili młodzi  tancerze, z Zespołu Pieśni i Tańca ?Ziemia Sandomierska? oraz uczniowie z klasy: 2b, 3b i 3c Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu. W ich wykonaniu widzowie obejrzeli piękne tańce polskie: trojaka, oberka oraz tańce regionalne.
Gościnnie ze swoim repertuarem tanecznym zaprezentował się Zespół ?Siarkopolanie?. Polskie kolędy widzowie mogli usłyszeć w wykonaniu dziewcząt z Domu Kultury we Wrzawach.
Tańce i śpiewy przeplatały utwory muzyczne, które  Pan Przemysław Chwałek grał na fortepianie. Barwne i kolorowe stroje, ciekawa choreografia sprawiły, że występy nagradzano gromkimi brawami.
Choreografię przygotował Pan D. Bukowski oraz Panie: K. Majewska, M. Pracało,  A. Turbiarz, I. Zawadzka, B. Nowacka.