W dniu 17.02.2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 4 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z Języka Angielskiego dla klas VI. Celem konkursu było twórcze przedstawienie swoich umiejętności recytatorskich, pogłębienie wiedzy o literaturze anglojęzycznej, rozwijanie zainteresowań literackich, wyszukiwanie młodych talentów oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.
W konkursie wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół odstawowych z Sandomierza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Anna Krasoń, Franciszek Hajduk oraz Weronika Bielecka. Jury oceniało interpretację wiersza, poprawność językową oraz oprawę artystyczną (podkład muzyczny, strój, dekorację, itp.) Za recytację reprezentanci naszej szkoły otrzymali wyróżnienia.