Wszyscy razem w działaniu: bez różnic rasowych, uprzedzeń do mniej zamożnych, sierot, otyłych, czy osób z mutyzmem. Pod takimi hasłami w dniach 20-27.03.2017 roku odbyła się akcja Tydzień Tolerancji na terenie naszej szkoły. W tym ważnym przedsięwzięciu zorganizowanym przez pedagoga szkolnego oraz Zespół Wychowawczy Szkoły wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami klas oraz rodzicami.
Celem było zwrócenie uwagi dzieci na poszanowanie godności ludzkiej, wzajemne uczenie się szacunku do odmienności, szeroko pojętej/ odmienne zdanie, upodobania, wygląd, czy kolor skóry/.Pokazanie dzieciom, dorosłym, że tolerancji to ważny czynnik współżycia społecznego, ułatwiający egzystencję, mający wpływ na wychowanie ludzi asertywnych, niezależnych i kreatywnych.
W ramach akcji każda z klas wykonywała inne działania. Uczniowie klas pierwszych po rozmowach ze swoimi rodzinami w domach na temat tolerancji oraz z wychowawcą i kolegami w klasie wspólnie tworzyli klasową definicję tolerancji. Klasy drugie układały rymowanki na temat tolerancji oraz z użyciem słów: proszę, przepraszam, dziękuję. Uczniowie klas trzecich rywalizowali w międzyklasowym Quizie o tytuł „Mistrza savoir-vivr'u”. Ten zaszczytny tytuł zdobyli uczniowie klasy 3D, uczniowie klas 3A i 3B zostali wice-mistrzami, tracąc do zwycięzców tylko 1 pkt.