Dnia 31 marca 2017 r. na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu odbyły się obchody Dnia Autyzmu, zorganizowane w ramach projektu” "Trójstronna koalicja, czyli warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli w trosce o przyszłość młodych pokoleń”. Uczniowie klas integracyjnych: I b, V d oraz IV a wraz z wychowawcami: p. Marią Kiliańską, p. Edytę Klimczak i p. Moniką Kanią wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Uroczystego otwarcia obchodów dokonali:, Katarzyna Zioło Asystent Burmistrza Sandomierza, Katarzyna Duda Dyrektor Stowarzyszenia PaNaCeUm oraz Wojciech Dunin Dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury. Głównym celem obchodów było kształtowanie tolerancji, akceptacji osób ze spektrum autyzmu oraz zdobywanie wiedzy i wymiana doświadczeń na temat zaburzeń rozwoju. Podczas akcji odbyły się konsultacje ze specjalistami, prezentacje pomocy dydaktycznych, gry i zabawy terapeutyczne oraz doświadczenia i ścieżki sensoryczne. Ponadto, uczniowie klasy IV a skorzystali z różnorodnych doświadczeń symulujących sposób odczuwania bodźców osób z autyzmem.