Dnia 3 kwietnia 2017 roku Biblioteka Szkolna zorganizowała obchody Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej. Święto zostało ustanowione w celu promowania literatury i grafiki wśród młodych czytelników. Jest to również dzień urodzin Hansa Christiana Andersena.
Uczniowie naszej szkoły, tego dnia przynieśli książki, które najbardziej zapadły im w pamięć z wczesnych lat dziecięcych. Były to pozycje z ich domowych biblioteczek. W bibliotece odbyło się spotkanie, na którym chętni uczniowie zaprezentowali egzemplarze swoich ulubionych tytułów oraz opowiedzieli o tym co najbardziej im się podobało.
Wśród uczestników spotkania rozlosowano drobne niespodzianki. W ramach obchodów MDKD odbył się konkurs plastyczny klas pierwszych „Moja ulubiona książka z dzieciństwa”. Na spotkaniu wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody. Akcją towarzyszącą były wybory „NAJPOPULARNIEJSZEJ KSIĄŻKI ZAPAMIĘTANEJ Z WCZESNEGO DZIECIŃSTWA”, propozycje książek podali uczniowie. Organizatorkami akcji były Aneta Przyłucka i Katarzyna Drobiazg.