W ramach promowania zdolności artystycznych wśród uczniów 5 kwietnia 2017 roku w SP Nr 1 w Sandomierzu odbył się XVII Przegląd Małych Form Scenicznych. Na scenie wystąpili uczniowie naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej z Kleczanowa.
Impreza rozpoczęła się ludowym akcentem - Zespół Taneczny „Ziemia Sandomierska” zatańczył krakowiaka, kujawiaka, polkę i inne tańce – a zakończyła w rytm muzyki POP - tanecznym występem przygotowanym przez uczennice kl. IV i kl. V. Ponadto uczniowie kl. VI zaprezentowali barwną sztukę „Tuwimowo”, natomiast grupa dzieci z Kleczanowa uświetniła imprezę musicalem „Przyjaźń w rytmie ABBY”. W końcowej części Przeglądu… dokonano podsumowania obchodów oraz wręczono uczniom nagrody, wśród których znalazły się: statuetka i słodycze. Osobami odpowiedzialnymi za realizację przedsięwzięcia były panie: A. Kamińska, E. Sidor, A. Rajkowska, a scenografię wykonała M. Łukawska.