W dniu 09.04.2017 r. w naszym mieście miały miejsce Obchody Dni Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w których uczestniczyła delegacja uczniów naszej szkoły, pod opieką Pani M. Drobek.
Uroczystości rozpoczęła msza święta, w kościele pod wezwaniem Św. Józefa. Później poczty sztandarowe, władze miasta, powiatu, delegacje i mieszkańcy miasta przemaszerowały na Cmentarz Katedralny. Tam przy symbolicznej Mogile Katyńskiej zebrani wysłuchali przemówień burmistrza miasta Pana M. Bronkowskiego oraz posła na Sejm Pana M. Kwitka. Przybyłe delegacje oddały hołd poległym składając wiązanki kwiatów i znicze przy symbolicznej mogile. Końcowym akcentem było wysłuchanie utworów patriotycznych w wykonaniu Sandomierskiej Orkiestry Dętej.