16.05.2017 r. w ramach Dnia Kultury Europejskiej dla uczniów naszej szkoły zorganizowany został coroczny turniej państw „Europa da się lubić”. Jego celem było podkreślenie potrzeby nauczania różnych języków i roli wielojęzyczności w zjednoczonej Europie, zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych oraz popularyzacja języków oraz kultury krajów europejskich wśród młodzieży szkolnej. W turnieju brały udział czteroosobowe drużyny klas 4-6. Każda klasa reprezentowała jeden kraj europejski, który wylosowali kilka dni przed turniejem. W pierwszym etapie uczniowie w ramach konkurencji przygotowali flagę i jedzenie typowe dla danego kraju. Każda drużyna zaprezentowała miss lub mistera swojego kraju, która/y przedstawiał/a się oraz powiedział/a kilka zdań o sobie w języku reprezentowanego kraju. Następnie, uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące kultury, zabytków, kompozytorów, bohaterów narodowych, sławnych osób danego kraju. Ponadto, każda drużyna przygotowała krótką prezentację kraju, który reprezentowała. Kolejnym etapem były kalambury. Wybrany uczeń musiał pozostałym członkom grupy pokazać albo opisać słowami wylosowaną przez siebie osobę, zabytek lub miejsce, znane w kulturze europejskiej. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce - VI B
II miejsce- V B