Coroczną tradycją naszej szkoły jest organizowanie zmagań sportowych dla uczniów klas integracyjnych. 17 maja 2017 roku już po raz 17 odbyła się Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna pod przewodnim hasłem: „Aktywni Razem”.
Uczniowie klas integracyjnych uczestniczyli w różnorodnych potyczkach sportowych. Każdy
z uczniów brał udział w konkurencji dostosowanej do swoich możliwości. Ponadto atrakcją spotkania były zabawy rekreacyjne. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się takie konkurencje jak: tworzenie papierowej mumii, projektowanie plakatu reklamującego imprezę oraz wspólna zabawa z wykorzystaniem chusty animacyjnej.
Dzięki wsparciu rodziców i sponsorów uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki. W przerwach zmagań sportowych na uczniów czekał słodki poczęstunek.
Głównym celem spartakiady jest integrowanie społeczności szkolnej, popularyzacja sportu wśród osób z niepełnosprawnościami, budowanie wzajemnego zaufania, rozwijanie aktywności sportowej, czynienie radości i korzyści ze wspólnego przebywania.
Koordynatorem zmagań sportowych była pani Magdalena Drop - animator sportu w naszej szkole. Tegoroczną imprezę dzięki wsparciu Dyrekcji szkoły zorganizowali wychowawcy klas integracyjnych.