Dnia 25 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu odbyła się impreza środowiskowa „Dzień Rodziny”. Przybyłych gości przywitała serdecznie pani dyrektor, Anna Zawadzka. Uroczystość przygotowali uczniowie klas drugich pod kierunkiem wychowawczyń: K. Kras, M. Pracało, M. Niewiadomskiej i M. Wyrazik. Program artystyczny zaprezentowany przez dzieci był bardzo urozmaicony i ciekawy. Złożyły się na niego piękne recytacje wierszy oraz śpiew piosenek o mamie i tacie. Obejmował on także humorystyczne ciekawostki i anegdoty o rodzicach. Uświetnieniem imprezy były tańce: trojak i polka, wykonane przez uczniów z klasy IIb i IIc, a przygotowane przez choreografa, Pana D. Bukowskiego. Po występie artystycznym wszystkie dzieci zaśpiewały rodzicom uroczyste „Sto lat”.
Po części oficjalnej obchody „Dnia Rodziny” przeniosły się do sal lekcyjnych. Tam uczniowie wręczyli rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki oraz zaprosili na słodki poczęstunek.