Dnia 30.05.2017 r. w Domu Katolickim odbył się XIV Przegląd Działalności Artystycznej Szkół o Puchar Burmistrza Miasta. W zmaganiach wzięli również udział uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1. Uczniowie klas IIC i IIIC zatańczyli tańce ludowe: polkę i tańce kurpiowskie, natomiast starsze dziewczęta zaprezentowały swój talent wokalny. Mimo dużej konkurencji nasi artyści zajęli czołowe lokaty. Wyniki przedstawiają się następująco:
kategoria – śpiew solowy: I miejsce - Maria Kapsa 4a, III miejsce - Julia Łukawska 5b,
kategoria – zespoły wokalne: II miejsce - zespół z klasy 4a; Barbara Stradomska, Weronika Kokosa i Gabriela Palińska,
kategoria – taniec ludowy: II miejsce - uczniowie klasy 3c, III - miejsce uczniowie klasy 2c.
Do występów uczniów przygotowywały Panie: M. Niewiadomska, A. Rajkowska i A. Turbiarz.