W dniu 31 maja 2017 roku w hali sportowej Gimnazjum Nr 1 w Sandomierzu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu profilaktycznego ,,Mam otwarte serce - pomagam", który odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta Sandomierza. Zgodnie z regulaminem wzięły w nim udział 4 drużyny, które przygotowały prace plastyczne. Uczniowie z klas 4-6 przygotowali prace w formie komiksu, klasy młodsze w dowolnej formie.
Nasze uczennice z klasy 4a w składzie: Maria Kapsa, Weronika Kokosa, Gabriela Palińska, Barbara Stradomska - zajęły I miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Zespoły z klasy 6a oraz z 6b uzyskały wyróżnienie.
Klasę 6a reprezentowali: Daria Brzozowska, Jan Nasternak, Nikodem Niewęgłowski, Aleks Szczyrba.
W skład zespołu z klasy 6B weszli: Weronika Bielecka, Wanessa Bułdyś, Aleksandra Siudak.
Opiekunkami prac były: nauczyciel plastyki Anna Rajkowska oraz pedagog szkolny Elżbieta Strzelińska.
Rozdanie nagród odbyło sie w miłej atmosferze. Uczestnicy konkursu mogli wzajemnie podziwiać swoje prace artystyczne, które zostały wyeksponowane na ścianie auli.