Dnia 2 czerwca b.r. w naszej szkole miał miejsce upozorowany atak terrorystów. Wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły na umówiony sygnał zostali ewakuowani z budynku. Na placu szkolnym pojawili się policjanci, strażacy , antyterroryści oraz zespół karetki pogotowia. Celem prowadzonych ćwiczeń było sprawdzenie procedur kryzysowych, a także koordynacja i współdziałanie przybyłych na miejsce służb ratowniczych. Obserwatorami akcji byli przedstawiciele miasta, dyrektorzy placówek oświatowych, jednostki wojskowej z miasta Sandomierza oraz uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej Nr 1.
Dla uczniów to nie tylko atrakcja, ale pouczająca lekcja o możliwości zagrożenia i umiejętności postępowania w zaistniałej sytuacji.