Konkurs plastyczny ,,Słowa zamiast bomb", rozstrzygnięty w dniu 02.06.2017 r., dostarczył naszym uczniom dużo wrażeń i refleksji.
Skierowany był do dzieci z sandomierskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Organizatorami byli Miejska Biblioteka Publiczna w Sandomierzu, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Patronat sprawował Burmistrz Miasta Sandomierza.
Jak stwierdziło Jury poziom 22 prac był tak wyrównany, że wszystkim uczestnikom przyznano wyróżnienia.
Z naszej szkoły prace konkursowe przygotowali uczniowie z klasy 5d: Jakub Klimkiewicz oraz Dominik Pruś pod kierunkiem nauczycieli: Edyty Klimczak i Elżbiety Strzelińskiej oraz uczniowie klasy 6b w składzie: Weronika Bielecka, Karolina Krzemińska, Jakub Rewera, Jakub Satławski. Opiekunami pracy były Panie : Monika Wojtoń oraz Elżbieta Strzelińska.
Przed rozdaniem nagród wszyscy zaproszeni goście: laureaci konkursu wraz z opiekunami prac, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, uczniowie ze świetlic środowiskowych oraz pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sandomierzu oglądnęli spektakl pt.: ,,Koła rodzinnego nie tworzy się cyrklem". Aktorami przedstawienia byli pensjonariusze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sandomierzu oraz ich opiekunowie. Spektakl poruszał różnorodne problemy funkcjonowania ludzi żyjących w świecie ery komputerów, nowoczesnych technologii, goniących za pieniądzem. Przedstawienie zaaranżowane w pięknej wiejskiej scenerii z udziałem osób niepełnosprawnych dostarczyło widzom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń oraz pokazało, że dla nikogo nie ma barier. Każdy może spełniać swoje marzenia i realizować się w życiu.