Dnia 5 czerwca 2017 r. delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z opiekunem uczestniczyła w podsumowaniu i wręczeniu nagród w jedenastej edycji programu edukacyjnego „Zbieramy, segregujemy, przetwarzamy odpady", które odbyło się w Baćkowicach. Organizatorem i koordynatorem tego programu jest Ekologiczny Związek Gmin Dorzecza Koprzywianki. W tegorocznej edycji tej akcji brały udział 43 placówki oświatowe z terenu Związku, a nasza szkoła uplasowała się na szczęśliwej, 13 pozycji. W nagrodę otrzymaliśmy aparat cyfrowy.
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca w konkursach realizowanych podczas tego programu.
- konkurs plastyczny „Chcemy oddychać świeżym powietrzem”
1. Izabela Miemczyńska, kl. 2b – słuchawki
2. Antonina Mazur, kl. 2a – piłka
- konkurs wiedzy „Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – czyste środowisko”
1. Julia Wtorek, kl. 5a – plecak
2. Mateusz Siwko, kl. 6a – kalkulator
- konkurs zbierania zużytych baterii
1. Jakub Kozieł, kl. 3d – ładowarka Power Bank
2. Piotr Nowak, kl. 3d – pendrive

Do realizacji zadań przewidzianych w regulaminie włączyli się prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz liczni nauczyciele. Dziękujemy wszystkim (uczniom, nauczycielom, a także Dyrekcji), którzy przyczynili się do tak wysokiej lokaty naszej szkoły.
Szkolnymi koordynatorami programu były Panie: M. Bielecka i E. Rutkowska.