7 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły  biorący udział w programie „Akademia Przyszłości” wzięli udział w Wydarzeniu „Fotel Prezesa”, które obyło się w Kopalni Dolomitu w Sandomierzu. Dzieciom towarzyszyli wolontariusze, z liderem  Panią  Alicją Cichoń oraz szkolny koordynatorem Panią Elżbietą Strzelińską. Udział uczniów w takich spotkaniach ma zachęcić ich do pracy nad sobą. Pokazuje młodym ludziom możliwości, które czekają na nich po skończeniu studiów, zdobyciu konkretnego, solidnego wykształcenia. Co rok uczniowie akademii zwiedzają jakąś instytucję, aby w niedalekiej przyszłości trafniej wybrać swój zawód.

Zwiedzanie firmy było dla uczniów niezapomnianą przygodą. Na koniec dzieci wróciły do  gabinetu pana prezesa, aby wymienić się z nim wizytówkami oraz zasiąść w jego fotelu i poczuć dumę. Może któreś z dzieci spotka kiedyś zaszczyt prowadzenia tak potężnej firmy i zasiadania w takim fotelu. Marzenia często się spełniają, ale jak zaznaczył pan wiceprezes na swój sukces bardzo ciężko pracował, najpierw zdobywając wykształcenie, a potem zdobywając praktyczne przygotowanie pod okiem swojego doświadczonego ojca. Recepta na sukces jest prosta - ciężka, solidna praca. Tacy pracownicy są pożądani w tej firmie.