W dniu 09.06.2017 roku w ,,Pensjonacie pod Pieprzówkami” w Zalesiu Gorzyckim, odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas drugich ze szkół podstawowych w ramach realizacji projektu „Sandomierz nas połączył”. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół w Gorzycach.
Celem było poszerzenie wiedzy dzieci z zakresu edukacji przyrodniczej, integracja uczniów szkół podstawowych sąsiadujących ze sobą miejscowości oraz zdobywanie umiejętności praktycznych i wiedzy podczas zajęć w zagrodzie.
Uczestników powitał wójt Gorzyc - pan Leszek Surdy. Potem dzieci udały się na zwiedzanie zagrody. Podziwiały piękne kompozycje z roślin, uczyły się rozpoznawać zioła oraz warzywa posadzone w ogrodzie. Mogły oglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku: krowy ,gęsi, kury, indyki, koguty, itp., z którymi nie spotykają się w miastach. Sprawdziły umiejętności w praktyce dojąc krowę, piekąc z gospodyniami prosiaki, nazywane też podpłomykami,
Dzieci udając się na zwiedzanie okolicy uczyły się posługiwać kompasem, rozróżniać kierunki świata. Najmilszym zajęciem okazał się plac zabaw, z którego trudno było im zejść. Po zjedzeniu kiełbasek upieczonych na ruszcie nastąpiło zakończenie imprezy.
Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne prezenty, na pamiątkę tego miłego spotkania. Opiekunem zuchów była druhna E. Strzelińska.