Od wielu lat sześciolatki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 1 odwiedzają naszą szkołę, by zobaczyć szkolne klasopracownie i poznać starszych kolegów już uczących się w naszej szkole.
Dnia 05.06.2017 r. przedszkolaków gościli uczniowie z klasy Ib wraz z Paniami: M. Kiliańską i K. Drobiazg. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak uczą się ich starsi koledzy w klasie integracyjnej. Poza obserwacją lekcji „maluchy” uczestniczyły we wspólnej zabawie z chustą animacyjną.
W dniu 14 czerwca 2017 r. klasa 5a przeniosła naszych gości z przedszkola w świat baśni. I choć Kopciuszek mówił po angielsku, bo właśnie w języku angielskim uczniowie naszej szkoły przygotowali sztukę opartą na motywach tej znanej bajki, jego proste prawdy o dobroci, miłości i wybaczeniu były zrozumiałe dla wszystkich. Wystarczającą zaś rekomendacją dla aktorów nich będzie fakt, że gdy skończyła się ostatnia scena usłyszano z widowni cieniutki głosik: jeszcze dodatkową atrakcją były zabawy oparte tematycznie na obejrzanej sztuce: przyklejanie pantofelka czy rozpoznawanie bajkowych postaci. Wszyscy zostali nagrodzeni i bawili się naprawdę wspaniale.
Uczniowie z klasy IIB wraz z wychowawczynią P. M. Pracało zaprezentowali młodszym kolegom zuchowe pląsy i zabawy zuchowe. Sprytne przedszkolaki szybko nauczyły się też pląsu „Niedźwiadek” i włączyły się do zabawy „Orzeszek”. Przedszkolaki świetnie poradziły sobie z pisaniem na tablicy tradycyjnej i multimedialnej. Uczniowie obdarowali dzieci własnoręcznie przygotowanymi zakładkami.