Tegoroczny rok szkolny zakończył się 23 czerwca. To właśnie w tym dniu uczniowie naszej szkoły świętowali podsumowanie całorocznej pracy. Gośćmi uroczystości był Pan Marek Bronkowski – Brmistrz Sandomierza, Pan dr Damian Abłamowicz - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Sandomierzu oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Woskowicz-Baran. Zgromadzeni na placu apelowym odświętnie ubrani uczniowie, nauczyciele i rodzice na wstępie wysłuchali przemówienia Pana Dyrektora mgr Waldemara Goska.
Z wystąpienia dowiedzieliśmy się, że Szkoła Podstawowa Nr 1 jest widoczna na mapie naszego miasta, województwa i kraju. Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromne sukcesy w konkursach przedmiotowych i sportowych na szczeblu miejskim, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.
78 uczniów uzyskało świadectwo z wyróżnieniem, 63 osoby - najwięcej z sandomierskich szkół podstawowych, otrzymało stypendia finansowe za wyniki w nauce i sporcie.
Filip Walicki i Weronika Bielecka to ci, których średnia ocen na świadectwie równa jest 6.0. Oni również są finalistami i laureatami wielu konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich. Wśród najlepszych znaleźli się też Bartłomiej Łabarzewski, Mateusz Siwko, Anna Krasoń, Martyna Szmołda, Weronika Łukaszek, Igor Stachula. Wymienieni uczniowie to najlepsi w Polsce z historii, matematyki, przyrody i języka angielskiego. Duże sukcesy odnieśli także trzecioklasiści w ogólnopolskim konkursie „Zuch” i „Meditest” .
Sukcesami mogli poszczycić się również uczniowie, którzy w zawodach sportowych stawali na najwyższym podium - szczególnie w unihokeju, pływaniu, czy zawodach lekkoatletycznych. Nie zabrakło też laureatów w konkursach plastycznych, informatycznych i muzycznych.
Najlepsi odebrali nagrody z rąk dyrekcji szkoły i zaproszonych gości. Wszystkim uczniom wysokich osiągnięć pogratulował zarówno Pan Dyrektor jak również Burmistrz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców. Pan Burmistrz podziękował nauczycielom za całoroczną pracę i wkład włożony w osiągane sukcesy uczniów, życząc wszystkim udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.