To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Z jego okazji  organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia. Nasza szkoła dołączyła się do tego przedsięwzięcia podejmując szereg inicjatyw promujących  wielojęzyczność. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli j. angielskiego i niemieckiego udekorowali szkołę mnóstwem kolorowych kartek ze zwrotami w różnych językach, ciekawostkami językowymi i śmiesznym  tekstami .Kółko teatralne „English Drama” prowadzone przez p. M. Drobek zaprezentowało klasom młodszym przedstawienie w języku angielskim „Cinderella”. Przedsięwzięciem  zamykającym obchody dnia języków była wizyta potomka założyciela sandomierskiego Collegium Gostomianum, Dietera von Gostomskiego. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poćwiczyć ,szkolony do tej pory na dotykowych zajęciach pod kierunkiem p. M. Bielckiej, a od tego roku wprowadzony do lekcji obowiązkowych – język niemiecki. Oprowadzili gościa po całej szkole udzielając stosownych wskazówek. Był również czas na zadawanie  pytań i nauczenie się piosenek w języku polskim i niemieckim.Za przeprowadzenie  Europejskiego  Dnia Języków odpowiedzialne były nauczycielki języków obcych: M. Bielecka, M. Kania, M. Drobek, M. Wojtoń, M. Pietruszka.