Dnia 5 października w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia naszej szkoły.
W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, grupa 6-latków z Przedszkola Samorządowego Nr 1, przedstawiciele uczniów klas 2, rodzice i zaproszeni goście: przedstawiciel Urzędu Miasta Pan A. Gajewski, Pani D. Strugała – Dyrektor Przedszkola Nr 1 oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Agnieszka Woskowicz-Baran.
Uczniowie klas 1 zaprezentowali program artystyczny, następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. W dalszej części Dyrektor szkoły- Pan Waldemar Gosek pasował dzieci z klas 1 na uczniów naszej szkoły. Przedstawiciele klas 1 podziękowali za przyjęcie ich do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1.
Na zakończenie wychowawcy wręczyli dzieciom pamiątkowe dyplomy, a uczniowie klas 2 i przedszkolaki przygotowane upominki .Po uroczystości uczniowie klas pierwszych udali się na słodki poczęstunek i pamiątkowe zdjęcia.
Uroczystość przygotowali wychowawcy klas 1: Panie: B. Lipiec, A. Dobroch, K. Majewska, A. Turbiarz oraz. M. Łukawska - dekoracja i A. Rajkowska - oprawa muzyczna.