Dnia 13 października w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Na początku głos zabrał pan dyrektor Waldemar Gosek, który powitał nauczycieli i pogratulował nauczycielom nagród: Medali Komisji Edukacji Narodowej, Burmistrza Miasta i Dyrektora Szkoły. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty złożył serdeczne życzenia z okazji ich święta. Najbardziej uroczystym punktem był program artystyczny w trakcie, którego uczniowie wyrazili wdzięczność i podziękowanie nauczycielom za trud i wychowanie. Uczniowie klas trzecich przygotowali bogaty montaż słowno-muzyczny w postaci wierszy i piosenek, który zaprezentowali nauczycielom oraz przybyłym na tą uroczystość gościom.
Kolejnym punktem uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej był występ uczniów klas IV-VII. W ich wykonaniu obejrzeliśmy widowisko muzyczne pt: „Marzenie mam”. Z ogromną przyjemnością wysłuchaliśmy niezapomnianych, największych przebojów zespołu ABBA w polskiej wersji w wykonaniu solistek: Marii Kapsy i Barbary Stradomskiej oraz chóru szkolnego. Plakat teatralny do spektaklu wykonała uczennica Weronika Bielecka.
Występ trzecioklasistów i spektakl spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i był pięknym muzycznym dodatkiem do życzeń dla pedagogów w dniu ich święta. Uroczystość została przygotowana przez uczniów pod kierunkiem Pań: J. Kotowskiej, A. Rajkowskiej, A. Kamińskiej i K. Kras. Dekoracje wykonała Pani M. Łukawska.