Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto ?
Wiadomo – dzieci!

Dnia 22 listopada 2017 roku członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody - uczniowie klas Ic, IIb i IIIa, zorganizowali w ramach swojej działalności przyrodniczej akcję pt.” Pomóż ptakom przetrwać zimę”. Dzieci zebrały pożywienie dla ptaków w postaci surowych słoninek, ziaren słonecznika, zbóż, suszone owoce, orzechy, kaszę i tzw. zimowe kule. Rozwiesili w ogrodzie szkolnym karmniki w taki sposób, aby utrudnić dostęp do nich drapieżnikom np. kotom. Podjęli się systematycznego i właściwego dokarmiania ptaków, oraz sprzątania karmników. Przed przystąpieniem do akcji wykonali plakaty informacyjne  „jakie ptaki i  czym należy dokarmiać?”. Prace rozwiesili na terenie szkoły. Przygotowali również dla siebie emblematy z logiem SKLOP/Szkolnego Koła ligi Ochrony Przyrody/.Cała akcja odbywała się  w miłej, pełnej energii atmosferze, nauczyła nasze dzieci obserwować przyrodę, odpowiedzialności oraz pokazała jak dbać o naturalne środowisko.