Edukacja ekonomiczna to poważne zadanie, jakie coraz wyraźniej stoi nie tylko przed instytucjami oświaty, biznesem, rodziną, ale przede wszystkim najmłodszymi. Uczniowie dysponują już własnymi pieniędzmi, np. regularnie otrzymując kieszonkowe. Wskazuje to na wagę z jaką należy obecnie traktować edukację ekonomiczną najmłodszych.
Dlatego wychodząc naprzeciw tej potrzebie edukacyjnej Rada Firm Rodzinnych działająca przy Świętokrzyskim Związku Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz oddział MBanku Kielce zaprosili naszą szkołę do współpracy przy realizacji pilotażowego projektu „ABC- Ekonomii”. Warto dodać, że wśród sponsorów projektu jest Rożek Broker Group z Sandomierza.
Projekt powstał w oparciu o książkę „Świat Pieniądza” (której autorką jest Patrycja Krzanowska, córka współwłaściciela Grupy Nowy Styl) i ma na celu realizację w szkołach podstawowych (klasach IV-VI) zajęć o tematyce ekonomicznej na podstawie opracowanych i przekazanych, materiałów na ręce nauczycieli.
Jest to pierwszy projekt edukacyjny przygotowany w sposób kompleksowy przy ścisłej współpracy biznesu i instytucji budżetowej jaką jest szkoła. Zaplanowane działania mające na celu rozbudzenie ciekawości w uczniach zagadnieniami z zakresu przedsiębiorczości, marketingu czy ekonomii, traktować należy jako inwestycję w przyszłość młodego pokolenia, które za kilkanaście lat kreować będzie rynek i gospodarkę w Polsce.
Zajęcia z „ABC Ekonomii” w naszej szkole prowadzone są w klasie V c przez Panią AgnieszkęBartosz, a koordynatorem projektu jest Pani Ewa Frańczak.