Uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu już po raz kolejny czynnie włączyli się do akcji „Mikołaj dla polskich dzieci na Litwie". Na terenie szkoły w dniach 7 listopada - 24 listopada 2017 roku, trwała akcja zbierania prezentów dla polskich dzieci ze szkoły w Solecznikach.
Nasi uczniowie dzięki swoim rodzicom, bliskim ofiarowali wiele nowych zabawek, słodyczy, różnorodnych książek /książki do czytania, kolorowanki, słowniki/, nowe plecaki szkolne, ubrania oraz wiele innych pomocy szkolnych /zeszyty, piórniki itp./
Zgromadzone rzeczy zostały przekazane do polskiego Gimnazjum im. Jana Śniadeckiego w Solecznikach koło Wilna za pośrednictwem Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. E. Kwiatkowskiego w Sandomierzu, który od kilkunastu lat współpracuje ze szkołą.
Akcją koordynowała na terenie szkoły Elżbieta Strzelińska - pedagog szkolny.