W dniu 26 listopada 2017 roku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu obył się Turniej Tenisa Stołowego w Deblu z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowany przez Zarząd Oddziału ZNP w Sandomierzu i Pana Franciszka Makowskiego – przewodniczącego SKTS i Pawła Wierzbickiego – Dyrektora MOSiR we współpracy z Ogniskiem ZNP przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu reprezentowanym przez wice–Dyrektora Marcina Sykuckiego oraz prezes Ogniska ZNP na terenie szkoły Elżbietę Strzelińską.
Głównym sędzią zawodów był zasłużony dla tej dziedziny sportu pan Franciszek Makowski.
To już druga edycja Turnieju, do którego zgłosiły się środowiska zaangażowane w szerzenie kultury sportu na terenie miasta Sandomierza. Reprezentowali oni różne środowiska, m.in. pracownicy MOSiR-u wspólnie z Dyrektorem Panem Pawłem Wierzbickim, reprezentacji sandomierskich szkół: Szkoły Podstawowej NR 1, Ponadgimnazjalnego Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, Szkoły Podstawowej z Kleczanowa i Zespołu Szkół w Obrazowie.
Po sportowej walce zwycięzcami okazali się panowie: Jacek Nasternak oraz Krzysztof Rębisz.
II MIEJSCE wywalczyli: Marcin Ogrodnik i Marcin Sykucki - nauczyciele naszej szkoły.