Dnia 30 listopada w Szkole Podstawowej Nr 1 odbyła się trzecia edycja Szkolnego Dnia Postaci z Bajek. Każdy uczeń mógł przebrać się za swojego ulubionego bohatera bajkowego. W zabawie wzięło udział 169 uczniów. Tego dnia przebrani uczniowie uniknęli pytania na lekcjach, ponadto wzięli udział w Bajkowej Liście Przebojów. Wspólną zabawę rozpoczęło przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Marty Drobek przez uczniów klasy VIa i VIc, pt. „I żyli długo i szczęśliwie… ciąg dalszy”. Była to historia znanych z różnych baśni księżniczek i ich wyprawy ratunkowej w celu uwolnienia Alicji z Krainy Czarów. Historia została opowiedziana w dwóch językach: angielskim i polskim.
Następnie w bajkowych przebojach zaprezentowały się klasy: Ia, IIa, IIb, IIIa, IIIb, IIIc oraz IV b.
Wszyscy uczniowie doskonale się bawili. Na zakończenie wzięli udział w sesji zdjęciowej i otrzymali słodkie upominki. Organizatorem Dnia Postaci z Bajek była pani Aneta Przyłucka.