Dnia 3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji nauczyciele klas integracyjnych zorganizowali konkurs plastyczny, który trwał od 12.11 do 28.11.2017 r.  Motywem przewodnim było hasło: „Każdy inny - wszyscy równi". Celem konkursu było popularyzowanie idei integracji, uświadomienie, że osoby niepełnosprawne żyją w społeczeństwie i chcą być aktywne. Do organizatorów wpłynęło wiele bardzo ciekawych i twórczych prac, trzy zostały nagrodzone. Wystawa wszystkich prac znajduje się na parterze, przy drzwiach wejściowych.

Dnia 01.12.2017 r. nauczyciele uczący w klasach integracyjnych, Pani pedagog oraz Pani A. Zawadzka – wicedyrektor szkoły, wzięli udział w forum pod hasłem: „Jesteśmy dla Was” – wsparcie dla rodzin osób niepełnosprawnych, zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sandomierzu. Akcja odbyła się w związku z Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.
W Hali Widowiskowo-Sportowej w Sandomierzu swoje stoiska wystawiło wiele instytucji i placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Ciekawe pomoce do pracy z dziećmi z różnymi niepełnosprawnościami zaprezentowała również nasza szkoła. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podczas tego forum zaproszeni goście wygłaszali prelekcje i wykłady. Celem tego spotkania było wzmocnienie kompetencji opiekuńczo-wychowawczych członków rodzin osób niepełnoprawnych.