W ramach realizowanego projektu „ABC Ekonomii” 7 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie klasy V c z panem Bernardem Rożkiem, przedstawicielem finansistów reprezentującego firmę brokerską Rożek BrokersGroup w Sandomierzu. Temat „Jak stać się człowiekiem sukcesu?” wywołał ożywioną dyskusję uczniów z Gościem. Pan Rożek podkreślił rolę firm rodzinnych w biznesie bazujących na wartościach etyczno-moralnych. Radził dzieciom, aby były życzliwe dla innych i niepokorne w sensie zdobywania wiedzy. Gość podkreślał, że prawdziwy sukces polega na doskonaleniu swoich umiejętności, wyrabianiu dobrych cech charakteru jak- cierpliwość czy upór. Daje to prawdziwą radość w życiu osobistym i zawodowym.
Uczniowie, spontanicznie podawali przykłady ludzi sukcesu z „własnego podwórka” sukces w sporcie: Karol Bielecki - polski piłkarz ręczny, absolwent naszej szkoły, sukces medialny: Michał Piela - aktor grający jedną z głównych ról serialu „Ojciec Mateusz”, a w nauce: Mikołaj Kopernik astronom, patron naszej szkoły. W czasie spotkania dociekliwym pytaniom uczniów nie było końca.
Na zakończenie ogłoszono wyniki szkolnego etapu konkursu ABC Ekonomii. Do ostatniego etapu, który odbędzie się 19 grudnia w Szkole Podstawowej w Mąchocicach-Scholasterii zakwalifikowały się: Weronika Graczyk, Lena Hajduk i Jakub Krzysztoń.