„…..Kilka lat po zakończeniu bajecznych historii mężowie pięknych księżniczek na zebranie wszystkich magicznych krain pojechali, zaś one same……..”
Tak zaczyna się sztuka, do której scenariusz napisała uczennica klasy 6a SP1 Julia Gołąb, zaś sztukę przygotowała grupa teatralna języka angielskiego „Drama Club” pod opieką P. M. Drobek .
Inspiracją było pytanie: co było dalej? I tego właśnie, mogły dowidzieć się przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego Nr1 w Sandomierzu w dniu 6 grudnia oglądając przedstawienie teatralne „Księżniczki: Po szczęśliwym zakończeniu. Princesses: After Happily ever After”
Bohaterowie sztuki mówią w j. angielskim, jednak narrator niezwykle plastycznie wprowadzał słuchaczy w nastrój przedstawienia. Poza tym dzieci potrafiły z kontekstu, intuicyjnie domyślić się treści i przy okazji nauczyć coś nowego . Reagowały niezwykle spontanicznie i żywiołowo, wyrażając na koniec ogromny żal, że sztuka się już skończyła .Jak mówią członkowie grupy teatralnej:’ Jest to naprawdę wielka frajda grać przed taką wspaniałą publicznością.’
Nie jest to pierwsza sztuka, którą „Drama Club” zagrał dla przedszkolaków. Współpracujemy już od kilku lat i mamy nadzieję na kolejne.