W dniu 17.12.2017 r. Zuchy z 7 GZ „Bractwo Leśnej Przygody" przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Sandomierzu przystąpiły do Obietnicy Zuchowej. Dzieci wykazały się wielką odwagą wędrując w ciemnościach korytarzy sandomierskiego Seminarium Duchownego. Rzetelnie wykonały wszystkie zadania. Wykazały się znajomością Prawa Zuchowego. W obecności rodziców oraz zaproszonych gości złożyły obietnicę, otrzymując upragniony znaczek zucha.
Po uroczystości zuchy wraz z rodzicami oraz druhnami: Marią Kiliańską, Małgorzatą Pracało oraz Elżbietą Strzelińską wzięły udział we mszy świętej w Kościele św. Michała celebrowanej przez Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza podczas, której harcerze z sandomierskiego hufca przekazali na ręce Burmistrza Sandomierza Betlejemskie Światło Pokoju.
To wydarzenie to ważny etap w życiu nowych członków harcerskiej wspólnoty.