Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste i wzruszające chwile w roku, to czas serdecznych spotkań, dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. W tych dniach nikt nie powinien odczuwać samotności, w tych dniach wszyscy chcemy być razem.
Kontynuując wieloletnią tradycję naszej szkoły nauczyciele i uczniowie klas V, VI i VII zorganizowali spotkanie opłatkowe dla mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sandomierzu, które odbyło się w dniu 21.12.2017 r. w naszej szkole. Przybyłych gości powitał serdecznie Pan Dyrektor Waldemar Gosek. W imieniu wszystkich nauczycieli szkoły oraz uczniów Pan Dyrektor złożył zaproszonym gościom świąteczne życzenia
Następnie uczniowie w specjalnie przygotowanych strojach oraz scenografii przedstawili sceny związane z historią narodzin Jezusa Chrystusa. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Gra małych aktorów była pełna zaangażowania, prostoty i ciepła, co przyczyniło się do miłej i świątecznej atmosfery spotkania.
Po części artystycznej przy wspólnym stole tradycyjnie dzielono się opłatkiem. i składano świąteczne życzenia. Na zakończenie przybyli goście zostali obdarowani świątecznymi upominkami. Bożonarodzeniowe spotkanie z mieszkańcami DPS przygotowali- ks K. Sibiga, s. M. Dudek oraz Panie: E. Frańczak, M. Łukawska, A. Rajkowska, A. Zawadzka.